anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Concurs "Familia digitală"

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

UPDATE 17.02

 

Concursul s-a încheiat. Vă mulțumim tuturor pentru participare! Câștigătorii validați în urma tragerii la sorți sunt (conform conditii validare expuse in regulament):

 

orngCO

Cameliagherasim

stela

taur

AdrianB

StefanB

Cathy

Cătălin 

Ladymihu

Rigobert

 

Felicitări!

 

Dragi părinți din comunitate, avem o provocare pentru voi și copiii voștri. Acceptați-o și puteți câștiga, prin tragere la sorți, unul dintre cele 10 premii pe care le puteți folosi în familie.

 

Ce trebuie să faceți?

 

Adăugați un comentariu la această postare (click pe butonul Răspunde) în care să ne răspundeți la întrebarea: “Cum este folosită tehnologia în familia ta?” (Spune-ne cum o folosești tu și cum o folosesc copiii tăi).

 

Vă rugăm să adăugați un singur comentariu care să cuprindă atât răspunsul vostru, cât și pe cel al copilului, fără să adăugați alte comentarii adiționale.

 

Ca să puteți răspunde, trebuie să fiți autentificați în comunitate. Dacă nu sunteți încă înscriși în comunitate, aveți aici descriși pașii pe care trebuie să-i parcurgeți pentru a deveni membru.

 

Premiile puse în joc sunt 10 pachete, fiecare conținând: o boxă Bluetooth JBL Go 2, căști Bluetooth, USB hub, pix și breloc. Vom contacta câștigătorii pe e-mail, deci stați cu ochii pe adresa asociată contului vostru My Orange.

 

Concursul se desfășoară în perioada 28 ianuarie - 10 februarie 2020, iar regulamentul îl găsiți aici. Lista câștigătorilor o vom publica pe 17 februarie.

 

Dacă vreți să vedeți cum au răspuns alți părinți în cadrul experimentului nostru, urmăriți înregistrarea video de aici.

 

În momentul în care adăugați un răspuns este bifată automat opțiunea de a primi notificare pe e-mail când altcineva răspunde. Pentru a nu mai primi notificările puteți fie să debifați când adăugați răspunsul, fie ulterior să accesați butonul "Nu mai urmări" aflat lângă cel de răspuns.

 

Mult succes!

944 Răspunsuri 944

dianad
Junior
Copiii mei s-au născut în era tehnologiei, nici nu știau sa vorbească dar manuiau mouse-ul cu dibacie. Acum sunt experți în folosirea pc-ului și bineînțeles a telefonul. Și noi părinții ne descurcam bine fiindcă utilizam la serviciu mereu calculatorul!

Carlos
Începător
Ambii copiii ai mei își deschid bluetooth la tel lor și își pun singuri muzica la boxe , navighează singuri pe tableta deși unul are 2 iar celălat 5 ani

Dan_V_
Începător
din fericire în familia mea atât noi cei maturi (par

Francisca
Începător
Bună ziua, la noi tehnologia este ca o dădaca, am doua fete... Când avem ceva de lucru și nu avem timp sa petrecem împreună sau sa răspundem la întrebările lor, apelam la tableta sau telefon pentru a compensa lipsa noastră, se uita la poze, asculta muzica sau se uita la desene...

matei2008
Începător
Tehnologia este folosita daca o sa si avem.Nu avem prea multe,telefon smart,tv smart.Una din ele o folosim pentru streaming.Copilul foloseste youtube ,editeaza filmulete si le posteaza.

valerian
Începător
La noi in casa tehnologia este folosită mai mult de băiatul nostru in vârsta de 8 ani Smart tv conectat la internet ( just dance now ) ps4 (fornite, gta online) nitendo swich (Mario și multe altele) telefon cu care face tutoriale și le pune pe diverse site-uri . Tehnologia este folosită la maxim de noile generați noi Adulți încercam sa ținem pasul cu ei. Mulțumesc

Iosib_Rodica
Începător
Tehnologia este foarte importanta pentru copii îi ajută să evolueze iar pe părinți să țină pasul cu ei

DENI
Începător
Buna buna, Am un leptop si internet iar fetita mea il foloseste frecvent. Multumesc

vprs98
Începător
Toti membrii familiei mele folosesc tehnologia, dar cei mai receptivi sunt copiii. Sunt curiosi si au o naturalete in folosire, pe cand noi adultii avem oarecare lentoare.

Gabriela_Dragom
Începător
La noi in familie tehnologia este folosita la intensitate maxima . Telefoane smart, tv smart, in special baietelul care stie sa foloseasca toate optiunile telefoanelor mult mai bine decat noi

valeadan
Începător
Și eu și băiatul meu de 5 ani ne place să folosim camera foto de pe telefon în special la selfiuri și tot pe telefon l-am învățat să numere până la 20 :).

Neaplicabil
Bună ziua tuturor nu știu ce ne-am face fără tehnologie.... Suntem tot timpul conectați la watsup, și celelalte rețete de socializare....

Vlad_3
Începător
Raportează conținutul Și la noi în casa tehnologia și-a făcut loc de mulți ani și o folosim cu succes și, zic eu, cu responsabilitate. Aproape toate electrocasnicele sunt conectate la Wi-Fi, ceea ce ne permite o buna monitorizare și utilizare. Flăcăul se distrează în general cu YouTube-ul de pe televizoare, internetul deocamdată nu îl valorifica mai mult, având doar 7 ani. Cel îl mai pasionează este telefonul mobil pe care îl folosește pt a accesa niște aplicații cu realitate augmentata, împreună cu reviste și cărți care oferă astfel de coduri.

Cosmina92
Începător
In familia noastra folosim tehnologia pentru a comunica cu membrii familiei si bineinteles cei mici pentru jocuri, muzica, desene animate. Mami si tati pentru retele de socializare, stiri, cumparaturi , muzica si bineinteles retete culinare

Catalin_10
Începător
Fetița la tot pasul este cu telefonul în mână,iar noi părinți de fiecare dată când avem putin timp liber.