anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Primăvara natura îmbracă haine noi, cu urări de bucurie de la voi

FLo1
#StarMember

FLo1_0-1709286215221.pngDragi membri ai Comunității Orange, și în acest an (2024), pentru că o așa sărbătoare, cu multă căldură și soare, a lunii martie bucurie, anual precum se știe, întâmpinăm cu mic, cu mare, cu flori și cu o urare, cu spor în viață și un ”vibe” pozitiv, natura ce reînvie ca muzica pe portativ. Iar pe final ca o povață, întâmpinați natura revenind la viață, socializați manifestând cu bucurie: De azi natura reînvie! 

31 Răspunsuri 31

FLo1
#StarMember

Să mai și râdem: La scoală, profesoara lui Bulă dă clasei drept temă, o propoziție cu expresia "mama e numai una". Urmatoarea zi la școală profesoara îi întreabă pe colegii lui Bulă ce propoziții au făcut cu "mama e numai una".
-Ionel, tu ce ai scris?
-Păi, când am fost bolnav mama a stat tot timpul lângă mine, mama e numai una
-Bravo! Dar tu Georgele ce ai scris?
-Când nu știam să fac un exercițiu la matematică mama m-a ajutat, mama e numai una. 
-Excelent!
În sfârșit a venit și rândul lui Bulă.
-Și tu, Bulă ce ai scris?
-Pai eu când am ajuns ieri acasă, îmi era tare foame și am intrebat-o pe mama ce e de mâncare, iar ea mi-a zis că sunt două chiftele în frigider, am deschis frigiderul și am strigat:
-MAAAMĂ, E NU MAI UNA! 😂😂

Super omule! Genial! Am ras cu pofta! Sa fii sanatos si sa ai o zi faina, faina!!!

teacher_
#StarMember

La multi ani, stimate doamne și domnișoare!

Luci_TLM
Explorator

Multumim ,,FLo1" pentru mesaj si frumoasa urare!

Multumim in avans tuturor care, pana la sfarsitul acestei zile dedicate femeii, ne veti readuce aminte faptul ca EA, femeia ,este fiinta creata de D-zeu sa ne ofere existenta iar in postura de sotie si mama, pentru orice barbat demn de respect, FEMEIA trebuie sa ramana mereu dragostea, sufletul si frumusetea relaţiei familiale!

Femeia - caminul sufletului nostru - 8 martie - La multi ani!

Azi, in ziua de 8 martie, luna primaverii cand, intreaga natura        renaste iar razele binecuvantatului soare incep sa ne              incalzeasca trupurile si sufletele, vreau sa urez tuturor                         femeilor un sincer LA MULTI ANI!Sursa si drept de autor: Painting by Artist Sandro BotticelliSursa si drept de autor: Painting by Artist Sandro Botticelli

 

 

Anonim
Neaplicabil

felicitari-de-8-martie-felicitari-frumoase-1-13130900.jpeg

La mulți ani frumoși tuturor doamnelor și domnișoarelor!

 

 

La multi ani de ziua internationala a femeii! 🙂

arsradu_1-1709890321572.jpeg

Pentru toti cei care (inca) aveti o mama, pentru toti cei care aveti o iubita, pentru toti cei care aveti colege la serviciu, pentru toti cei care intalniti o femeie pe strada, astazi, si nu numai, pretuiti-o.

Client Orange

DanielaH
Moderator

Vă mulțumim tuturor pentru mesajele și urările frumoase și le intoarcem inzecit tuturor doamnelor și domnișoarelor din Comunitate, dar și domnilor (pentru că se apropie și ziua lor 😀).

Cu permisiunea voastră vom uni toate topicurile cu urări de primăvară, 1 Martie și Ziua Femeii într-unul singur, pentru că ar fi păcat să rămână dispersate și poate chiar necitite și "ratate".

Doar flori și gânduri bune de la noi 🌷.

 

Mesajele au fost si sunt pentru voi doamnelor si domnisoarelor. Multumim ,,DanielaH" pentru moderare, re-editare acolo unde a fost nevoie! La multi ani si tie cu mare drag!

DanielaH
Moderator

Și, pentru că vorbeam de primăvară și flori, cu drag de la mine pentru voi toți:

DanielaH_0-1709895203735.png

 

O floare pentru tine Daniela, din colectia mamei mele!O floare pentru tine Daniela, din colectia mamei mele!

Mulțumesc frumos! La mulți ani și doamnei!

Miha_Z
#StarMember

La multi ani! 

1000016770.jpg

GeorgianaD
Moderator

La multi ani, tuturor! Va dorim o primavara cat mai frumoasa! 🌸🎊