anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Plati dublate Orange Money

Jay
Campion certificat

Salut!

 

Astăzi, în urma cu aproximativ 2 ore, au apărut 2 tranzacții care, în realitate, nu exista.. nu cu data de astăzi.. au fost făcute pe 9 martie și dimineața apareau încă galbene.. iar acum apar cu rosu, fiecare de 2 ori.. la data corecta, respectiv, 9 martie, și astăzi.

 

Știe cineva ca ar exista niște probleme cu unele decontări dublate în relația cu anumite bănci?

 

Mulțumesc!

10 Răspunsuri 10

DanielaH
Moderator

Salut, Jay!

Nu avem semnalat niciun incident. Dacă vrei să rugăm colegii de la Orange Money să verifice situația ta, trimite-ne, te rog, numărul de telefon în mesaj privat.

Jay
Campion certificat

Mulțumesc!

And04
Senior

Salutare, nu mi s-a intamplat sa am tranzactii dublate insa am patit saptamana trecuta sa platesc o factura la Electrica dar nu din meniul de Plata furnizori. Am platit din aplicatia MyElectrica. Nu am primit confirmare de plata de la Electrica si nici soldul nu s-a actualizat desi aveam fonduri insa banii au fost retrasi din Orange Money...

DanielaH
Moderator

Colegii ne-au anunțat acum că, într-adevăr, sunt ceva probleme cu unele tranzacții de debit. Situația este cunoscută și va fi remediată în cel mai scurt timp posibil.

Mulțumim pentru înțelegere.

Weela
Începător

Astăzi, în urma cu aproximativ 2 ore, au apărut 4 tranzacții care, în realitate, nu exista.. nu cu data de astăzi..au fost făcute pe 9 martie .

 

 

Jay
Campion certificat

Salut!

Asta am postat și eu mai devreme.. aceeași data..  

Am înțeles ca se stie ca exista unele probleme și ca se lucrează la remedierea situatiei..

 

https://comunitate.orange.ro/t5/carduri-de-debit/plati-dublate-om/m-p/145012#M826

 

Weela
Începător

Acum e întrebarea !Oare cât timp vă persista această problemă?

Salut @Weela

In trecut a durat intre 2-5 zile pana au remediat problema.

Jay
Campion certificat

Bună dimineața!

De câteva minute mi-au apărut banii aferenți celor 2 tranzacții în cont, soldul este in regula..

Deci, pare ca s-a rezolvat, sper ca este valabil și pentru ceilalți clienți care au întâmpinat aceasta situație cu tranzacțiile efectuate pe data de 9 martie.. pentru ca data aceasta pare sa fi fost problema..

 

 

Da, și colegii ne-au confirmat că situația a fost remediată. Mulțumim pentru topic și feedback.