anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu se mai poate rambursa anticipat suma datorata pe cardul de credit

user_18145778
Junior

De ce a fost nevoie de asa o schimbare care limiteaza masiv libertatea utilizatorului? Se mai poate face in vreun fel plata anticipata, macar sa inchid acest card de credit si gata? Multumesc

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut!

Am întrebat și noi colegii de la Orange Money și ne-au spus că se pot rambursa anticipat ratele scadente în viitor în urma solicitării prin chat sau apel la serviciul clienți. Nu este necesară închiderea cardului.

În plus, colegii lucrează la oferirea aceastei opțiuni direct în app, așa cum este există acum posibilitatea solicitării majorării limitei.

Dacă vrei să verificăm situația ta punctuală, te rugăm să ne oferi numărul de telefon în mesaj privat. Mulțumim.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Ai confirmat informatia asta cu cei de la Orange Money? Eu stiam ca se poate. Singura chestie e ca nu o poti face direct din aplicatie. Trebuie sa iei legatura cu ei. Dar nu ca nu s-ar putea face.

Tu de unde ai aflat ca nu se poate?

Client Orange

inca astept sa imi raspunda in aplicatie, de aproape 24h. Multumesc pentru raspuns, o sa revin aici si cu raspunsul lor.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Poti incerca sa iei legatura telefonic cu ei (300 ramura 2). Cred ca e mai rapid asa. Stiu ca sunt foarte ocupati in perioada asta, deci e posibil sa se raspunda un pic mai greu pe chat.

Client Orange

DanielaH
Moderator

Salut!

Am întrebat și noi colegii de la Orange Money și ne-au spus că se pot rambursa anticipat ratele scadente în viitor în urma solicitării prin chat sau apel la serviciul clienți. Nu este necesară închiderea cardului.

În plus, colegii lucrează la oferirea aceastei opțiuni direct în app, așa cum este există acum posibilitatea solicitării majorării limitei.

Dacă vrei să verificăm situația ta punctuală, te rugăm să ne oferi numărul de telefon în mesaj privat. Mulțumim.

Legenda spune ca dupa atatea luni, colegii inca lucrează la oferirea aceastei opțiuni direct în app. Dar nu prea le iese…

bba
Junior entuziast

Și eu am aceeași problemă, mi se pare aberant ca în 2024 să nu ai această funcție simplă direct în aplicație