anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Test pe "nevazute", care poza iti place mai mult?

RafaHelper
#StarMember

Se dau 2 telefoane si mai multe poze făcute pe mod standard, fără alte setări, fără filtre.

Mai jos puteți vedea si alege ce poza va place cel mai mult pentru fiecare set. Peste 5 zile va spun si ce telefoane am folosit.

Pentru a alege scrie SET 1 - stânga sau dreapta

SETUL 1

RafaHelper_0-1712050469269.png

SETUL 2

RafaHelper_1-1712050544237.png

SETUL 3

RafaHelper_2-1712050620524.png

SETUL 4

RafaHelper_0-1712052360922.png

SETUL 5

RafaHelper_4-1712050761227.png

SETUL 6

RafaHelper_5-1712050866605.png

SETUL 7

RafaHelper_0-1712051106808.png

Sunt curios ce va place mai mult.

107 Răspunsuri 107

Eu am mers pe ideea de focalizare, unde la stânga erau mai clar conturate și mai clar definite linii, forme, obiecte etc. Da, întradevăr există și un contrast puțin mai mare pe stânga (comparativ cu dreapta) dar nu deranjant.

Camera specs, plus deductie logica comparand specificatiile cu rezultatul final.

12T are o camera mai luminoasa decat 13T (ca hardware). Plus o rezolutie mai mare. Deci...primul va tinde sa scoata poze mai luminoase si mai detaliate decat al doilea.

Good to know! 😄 Un telefon foarte misto. Chiar sunt placut surprins.

Client Orange

La întrebare nu știu să ghicesc 😂, dar pot să spun care îmi place mai mult: stânga peste tot

Și eu prefer cele din stânga. ”MEN LEFT👈 because WOMEN👉 have always RIGHT" 😂

匿名
Junior entuziast

Prima poza din fiecare set făcută cu 12t pro și a doua cu 13t pro.

Mie îmi place prima poza din fiecare set.

 

Salutare! Cele din stânga par un pic mai forțate, iar cele din dreapta, ceva mai apropiate de realitate. Probabil că cele din stânga sunt cu 12 T pro, iar celelalte cu 13 T pro. Având și eu telefoanele respective, tind să cred că așa e!

Eu votez cu cele din dreapta si presupun ca stânga cu 12T si dreapta cu 13T.

Anonim
Neaplicabil

Prefer pozele mai viu colorate .

Primele poze din fiecare set stânga sunt făcute cu 12T pro

mihai_13
Maestru

toate  bune pana acum 😊  

va propun ceva "pretentios" ; poze (sau fotografii)  facute "direct pe/in soare" ! 

precizez ca nu am folosit nici un filtru  iar setarile sunt pe automat .  pacat ca nu pot posta  imaginile la dimensiunea lor originala  deoarece depasesc 5mb 

IMG-20240405-WA0002.jpgIMG-20240405-WA0003.jpg

 

Cu toate ca pozele catre o sursa de lumina foarte puternica (in cazul asta, soarele) sunt de evitat (pentru ca zona respectiva are toate sansele sa fie “arsa”), nu pot sa nu apreciez felul in care a gestionat camera telefonului scena asta. Thumbs up!👍

Client Orange

Poze facute intamplator ieri ...acasa le-am studiat mai bine si  chiar m am mirat la cat de bine au "iesit"  contra unei surse foarte puternice de lumina...majoritatea telefoanelor "inegresc tot ce este in jurul sursei de lumina...și este Samsung   🙂

Exact. In general, pozele de genul asta se preteaza daca vrei sa faci fotografie tip "silueta". Adica subiectul tau va fi doar o umbra. :))) De-aia nici nu se recomanda sa faci poze in soare....decat daca asta e efectul pe care il urmaresti.

Avand in vedere circumstantele, consider ca s-a descurcat foarte bine!

Client Orange

Da, s-a descurcat bine, era si mai interesant daca ne puneai sa ghicim telefonul.

Personal aș fi fost mai curios despre pozele făcute pe întuneric fără blitz. De la NOAPTE totală la LINII ”punctiforme”.... găsești de toate, deși nu ar trebui. Nu e cu referire la un model anume, ci în general.

Dap... Creste ISO...si incep sa apara "artefacte". :))

Client Orange