anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Care este GIF-ul tău preferat?

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Supranumit SMS-ul anului 2020, GIF-ul reușește să spună o întreagă poveste în doar câteva secunde și este foarte potrivit și chiar amuzant uneori pentru interacțiunile virtuale.

 

La finalul anului trecut GIPHY a publicat un top al celor mai folosite GIF-uri în 2020. Nu e deloc surprinzător că pe primele poziții se află GIF-uri de mulțumire, dragoste și recunoștință față de toți oamenii care au fost acolo și au ajutat din linia întâi în perioada pandemiei.

 

Iată primele locuri din clasament:

 

1. Thank You by Red & Howling (1.061.535.526 vizualizări) – a fost declarant “the best GIF of the year”

 

via GIPHY

 

2. Grateful for You by GIPHY Cares (948.335.721 vizualizări)– recunoștință și rugăciune prin emoji

 

3. I Love You by RisuDong (917.045.574 vizualizări) – acest GIF a înregistrat o creștere în numărul de vizualizări de ziua îndrăgostiților

 

via GIPHY

 

4. I Love You by Rain to Me (863.826.912 vizualizări) – o superbă îmbrățișare virtuală de care cu siguranță avem nevoie cu toții în această perioadă

 

via GIPHY

 

5. Long Distance Love by Chibird (710.944.919 vizualizări) – un foarte simpatic ghosty GIF prin care să putem transmite afecțiune de la distanță 

 

 

via GIPHY

 

Sursa: 

https://giphy.medium.com/giphys-most-viewed-gifs-of-2020-f198557f0080

 

Voi folosiți GIF-urile? Care este preferatul vostru? Haideți să-l vedem 🙂

Puteți să adăugați link-ul către el sau să îl salvați, de pe giphy, de exemplu și să îl atașați la răspuns și se va vedea direct.

9 Răspunsuri 9

mihai_13
Maestru
'virtual hug' mi se pare cel mai interesant gif (pentru mine)

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@mihai_13 da și mie îmi place, este foarte simpatic și la fel și Long Distance Love. Ai și un altul preferat pe care poate îl folosești de obicei? Eu cu prietenii folosesc destul de mult gif-ul de mai jos, când vreau să scot în evidență entuziasmul :)) - Happy Jonah Hill

DanielaH
Moderator

Preferatul meu - Columbo și Dog 🙂

 

 

mihai_13
Maestru
imi plac in special cele cu "pisici" 🙂

FLo1
#StarMember
@mihai_13: una ca asta?

mihai_13
Maestru
da da 🙂 pisicile in general fac lucruri trasnite 🙂

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@mihai_13 @FLo_1 daa, gif-urile cu pisici sunt în top.

iuiu88
Cunoscător
Unu la mana, mi se pare incredibil ca pot folosi GIF'uri aici, pentru ca fac comentariile mai expresive .Al meu preferat este atasat mai jos. Asa imi aratau weekendurile pe timp de pandemie ( cel mai folosit termen al anilor 2020-2021, sunt sigura 100%). Si am adoptat traditia asta si dupa ce s-au terminat limitarile, tocmai pentru a sarbatori .:D In topul meu sunt si GIF-urile cu animale.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@iuiu pot spune că am descoperit multe vinuri bune la începutul pandemiei :)) și am încercat câteva programe de exerciții