anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Verificare consum resurse abonament

fabytm
Explorator
Ce modalitati de verificare a consumului de resurse incluse au abonatii Orange?
Personal cunosc varianta apelului la *115# (sau *100# si accesarea submeniului Cronos), apel la 415 sau verificarea pe web in My Orange / din aplicatia My Orange.
Mai exista si alte variante?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember

Eu tot pe astea le știu pentru abonament. Poți suna si la 300 Relații cu clienții si să afli aceste informații.

 

Ca sa concluzionam, poți să afli care este consumul de pe abonamentul tău, câte resurse mai ai disponibile (atât minute, SMS cât şi MB internet) şi dacă ai înregistrat cost suplimentar în luna curentă, cu ajutorul serviciului Cronos. Acest serviciu poate fi consultat prin mai multe modalități:

  • fie din contul My Orange, secțiunea consum și facturi - cronos
  • fie prin apel gratuit la numărul scurt 415 sau a secvenței *115# și vei primi imediat pe telefonul tău o notificare ce va conține informații despre resursele tale
  • sau din aplicaţia My Orange (Android şi iOS) 

 

Dacă ai și cartela PrePay poți încerca la 333 sau *133# sau contul My Orange.

Vizualizare soluţie în postul original

18 Răspunsuri 18

Trimite-mi, te rog, printr-un mesaj privat, datele cu care încerci să te conectezi în My Orange (numarul de telefon și adresa de e-mail).

Iar în My orange îmi zice ca momentan nu exista resurse disponibile 

Florin
Cunoscător

@Pololică: într-adevăr, nu am știut asta, acum au apărut resursele in My Orange. Mulțumesc.

Stiu ca problema (decalajul) asta este doar la abonamentele noi. Nu neaparat si la fidelizari (la care primesc mesaj [la activarea noului abonament] ca este posibil sa dureze pana la 48 de ore pana vad noile resurse)