anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Reziliere contract.

Vantohi84
Junior

Buna ziua comunitate, sunt nou pe aici. Caut cateva informații cu privire la rezilierea contractului.

Am trimis solicitare de reziliere,  mi s-a confirmat prin e-mail ca se va face cu data de 16/03/2004 ,am fost contactat de o doamnă care a confirmat rezilierea pe data de 16/03/2024, dar surpriză,  astazi 16/03/2024 mi se emite o noua factură.  Sun la calcenter, vorbesc cu un domn, si imi spune că  rezilierea se va face pe 16/04.. Ce este de facut cu escrocheriile aceste, tip telekom (la fel proceda)?

Cineva poate să-mi dea o solutie. Oricum i-am anunțat, vorbind cu respectivul, ca nu le mai platesc nici o factură, deodată ce am e-mail de confirmare a rezilierii contractului cu data de 16/03/2024.

 

P

 

20 Răspunsuri 20

Salut, @andreeagrecea !

 

Ne dorim să verificăm situația descrisă, pentru asta, te rugăm să ne trimiți datele de contact și un număr de sesizare într-un mesaj privat.

Salut,

Am verificat si cererea ta se afla in atentia colegilor nostril din departamentul Rezilieri. De asemenea, am trimis completarea ta de aici in vederea urgentarii cererii tale. Acestia te vor contacta pentru clarificarea situatiei.

Razvan
#StarMember

Salut! Sesizare din My Orange cu screenshot atașat de la conversația anterioară, în care le menționezi că rezilierea trebuie efectuată înainte de intrare în vigoare a majorării.

DanielaH
Moderator

@Vantohi84, s-a rezolvat situația?

Da, in final s-a rezolvat: anulată factura, iar abonamentul se va inchide in aprilie, nu in martie cum m-au înștiințat initial. 

 

Dany_87
Junior entuziast

Hello !!!

Când ai vorbit cu doamna, nu ți-a zis că vei mai plăti totuși o factură care de fapt va fi credit de... cred că.... 5 euro pe cartela rămasă cu numărul... Mie așa mi s-a spus..... deoarece eu am cerut ca numărul să - mi rămână ca o cartelă reîncărcabilă......

O zi bună să ai și sper să rezolvi problema !!!