anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

rejectare indexare unilaterala tarif

mihai318
Începător

Buna,

Cum putem denunta indexarile de abonament abuzive ale Orange?

Mi se pare corect daca ei maresc sa am si eu dreptul sa reziliez unilateral contractul. 

se poate rezilia ? sau trebuie sa astept pana in aprilie cand expira contractul?

 

 

 

2 Răspunsuri 2

arsradu
#StarMember

Salut,

Conform notificarii pe care ai primit-o probabil pe factura (factura de dinaintea maririi), aveai posibilitatea sa denunti unilateral contractul in decurs de 30 de zile. Din moment ce postezi aici, inteleg ca marirea a fost deja aplicata, esti nemultumit de asta (si e si normal sa fii), dar a trecut deja termenul de 30 de zile.

Daca da, tot ce pot sa-ti recomand e sa iei legatura cu un consultant Orange printr-unul dintre mijloacele de contact de aici. Poate reusesti sa rezolvi asa. 🙂

Client Orange

FLo1
#StarMember

@mihai318: Orange te-a notificat cu cu termen de răspuns de 30 de zile în ultima factură emisă nemodificată. Bănuiesc că nu ți-ai citit factura (facturile), sesizându-te abia după 2 luni de la notificare... tardiv, întrucât s-a considerat ”accept tacit” al condițiilor menționate anterior. Și da, se poate rezilia în condițiile prevăzute în contract.