anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Contract Abonament Fun11

JustCosmin
Junior

Am trecut cartela prepay pe abonamentul Fun 11 in oferta BF (redus la 4 euro timp de 24 luni) si am primit contractul pe mail, dar desi scrie ca am reducere 24 luni: 11 euro - 7 euro, undeva in contract este scris: Valoarea serviciilor Orange pe toata perioada contractuala este 264 EUR (TVA inclus).
A mai facut cineva la fel si are acelasi mesaj in contract? Ce e de facut mai departe? 

Va multumesc.

1 Soluţie acceptată‚

Noah
Explorator entuziast

Nu e problema. La mine scrie 9 și plătesc 4,5. 11 este valoarea, dar vei beneficia de reducerea conform ofertei primite.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

FLo1
#StarMember

Salut. Nu am abonamentul respectiv, însă explicația este că, în cazul în care renunți la contract înainte de finalizarea perioadei minime contractuale, vei plăti valoarea întreagă a abonamentului, inclusiv reducerile oferite. Altfel, vei beneficia de 24luni de abonament, din care vei plăti lunar 4€, iar 7€ vor apărea ca reducere, abonamentul fiind de fapt de 11€.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Chiar dacă este redus abonamentul, ție ți se trece probabil valoarea ca și cum ar fi întreg și de aici discrepanța respectivă.

Dacă ai primit contractul pe email la valoarea respectivă, e totul în regulă.

Felicitări și succes! 

Noah
Explorator entuziast

Nu e problema. La mine scrie 9 și plătesc 4,5. 11 este valoarea, dar vei beneficia de reducerea conform ofertei primite.

JustCosmin
Junior

Va multumesc frumos pentru raspunsuri.