anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Care este numarul maxim de abonamente per client ?

DanEugen72
Junior entuziast

Salut ! Sunt curios care este numărul maxim de abonamente pe care le poate deține un client Orange? Știu ca pe partea de bussiness se poate 5 sau 10 abonamente. Dar pe persoana fizica ? Și dacă pot sa transfer mai multe abonamente odata, ale membrilor familiei pe numele meu sau trebuie sa treacă o anumita perioada de timp.

Mulțumesc!

1 Soluţie acceptată‚

Salut!
Orange Romania nu impune un numar maxim de abonamente de voce pe care le poti activa pe persoana fizica, insa, in functie de tipul abonamentelor pe care vrei sa le activezi, este posibil sa ti se solicite un avans sau depozit la semnarea contractelor.
 

Vizualizare soluţie în postul original

20 Răspunsuri 20

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Da, e extrem de absurd, dar, din nu stiu ce ratiuni legale, nu se mai poate prelua abonamentul de pe numele celui decedat.

Partea cu decesul trebuie sa aiba girul Juridicului (stiu ca am pus si eu intrbarea asta anul trecut si era in discutii ce se intampla). Cand a murit mama (in 2020) am putut prelua abonamentul tatei (mama avea 2 numere: al ei si al tatei), dupa 2021 am vazut ca se respecta codul civil privind contractele: daca moare una din parti, contractul se inchide.

Ma gandesc ca in cazul in care Orange intra in faliment (decesul firmei), teoretic contractele se inchid. Mergand pe analogie, ar trebui sa se intample la fel si cand titularul (PF/PJ) moare. Totusi, poate se va introduce in contracte un text de genul "mostenitorii prezumtivi pot prelua, dupa succesiune, contractul".

arsradu
#StarMember

Salut,

Daca ideea e doar de administrare a mai multor abonamente de pe acelasi cont My Orange, nu e nevoie sa fie toate pe acelasi nume. Le adaugi pe contul tau My Orange dupa codul de client. Si nu stiu sa fie o limita in My Orange la numarul de abonamente adaugate pe cont.

Client Orange

Super ! Nu știam ca poți în My Orange să înrolezi abonamente de la persoane diferite. 

Yep. Atata timp cat poti confirma tot ce trebuie pe partea de securitate, contul My Orange nu verifica numele titularului sau alte detalii de genul asta. Nici nu ar fi relevant, pentru ca poti avea abonamentele parintilor, care sunt mai in varsta, si care sunt pe numele lor, dar administrate de tine. In sensul ca tu faci platile pentru ei.

Sistemul verifica doar sa fie intrunite conditiile pentru adaugare, ca si cand ar fi pe numele tau. Deci va trebui sa stii cod de securitate (parola Orange Thank You), codul de abonat si chestii de genul asta. Dar altfel, nu stiu sa existe restrictii.

Client Orange