anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Articol 4 aliniat 4.6 act aditional

Procco12345
Junior entuziast

Hello , a citit cineva care a reinnoit recent abonamentele  punctul 4.6 din actul aditional?

Sunteti de acord cu ce zice acolo?

9 Răspunsuri 9

RafaHelper
#StarMember

Salut @Procco12345

Ne pui si ce zice acel articol ca sa nu il mai căutam noi?

And04
Senior

Salut,

Cred ca la asta se refera

And04_0-1714644353460.png

 

GreenArrow
Explorator

În afara de digi toți au clauza cu indexarea. E ceva normal ca din când în când sa mai crească tarifele ca nu ai cum sa faci investiții cu preturi foarte mici și sa ai pretenția și la calitate. acuma cine nu e de acord sa treacă pe prepay :).

Dacă se scumpesc țigările și alcoolul numai tipa nimeni dar dacă la telefonie creste cu 1 leu gata toți sar în sus 🤣

dragosbrm
Explorator entuziast

mare adevar!!!🤣🤣

oricum, cred ca daca se scumpeste ai optiunea de a rezilia fara taxe. oricum pe mine nu ma deranjeaza 1 euro. 

 

Cu steluța ca Digi face reclama că are abonament de 5E dar în contract abonamentul de 5E este, de fapt, 10E. Sunt ferm convins că toți știu asta și sunt de acord cu manevra asta de marketing. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Nu am citit și am prelungit în ultimele 15 zile două abonamente. Oricum, cam ăsta este trendul, adică de scumpire cam la toate, din păcate.

MCostel
Explorator

Personal nu sunt de acord.

Nu este decât o clauză favorabilă furnizorului.

Razvan
#StarMember

Da, nu sunt de acord cu acea frază, deja vodafone scumpește in baza acelei clauze. Cred că la orice prelungire de abonament, puteți menționa că nu sunteți de acord cu acea clauză și poate nu se va aplica. 

Clauza aia nu se poate negocia, dacă nu ești de acord reziliezi contractul și treci pe prepay ori te portezi la alt operator. Doar digi nu are clauza cu indexarea momentan.