anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Apel nepreluat de la mine fara ca eu sa fi apelat

cudyta21
Junior
Cineva s a trezit cu apel nepreluat de la mine fara ca eu sa fi apelat. Apare in istoric la el dar la mine nu. Cum demonstrez ca nu am apelat acel numar. Si de ce apar astel de erori.
Persoana respectiva este in afara tarii si are roaming.
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember
Daca nu apare pe desfasurator, nu prea ar avea de ce sa fie de la Orange. Poate sa sune, nu-i nicio problema. Dar ma indoiesc ca o sa-i ofere o solutie. Cu atat mai mult cu cat nu se intampla intotdeauna. De-aia ziceam eventual daca puteti sa incercati SIM-urile in alte telefoane. Macar sa vedem daca e de acolo. Si eventual o selectie manuala de operator pentru roaming. Nu vad ce ar avea acel operator, nu vad de ce ar creea problema asta, dar...in momentul asta, nu am nicio alta idee. Asa ca...nu putem decat sa incercam.
Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

33 Răspunsuri 33

ovidiupernes
Începător

Am aceiași problema , de ceva timp mă sună persoane random de prin toată țara și susțin că au un apel pierdut de la mine , eu fara sa fi apelat vreodată numerele respective. am sunat la Orange și mi au spus că nu ține de ei,nu știu ce să mai fac...

Salut,

Ai dat o resetare din fabrica la telefon?

Ai aplicatii instalate din surse neoficiale?

Poți folosi un alt telefon o perioadă pentru a exclude posibilitatea ca telefonul personal sa fie de vina.

Telefonul trebuie sa fie securizat cu parola.

Desigur sunt și persoane rău intenționate care pot susține că au fost apelate.

Hello !!!

Probabil că nu-ți arde de glume când pățești din astea.... dar..... te rog ia-o ca o glumă..... Probabil nr tău de telefon are vreu-n geamăn pe undeva....vre-o clonă.... 😁🤣😁

O zi bună să ai în continuare !!! 

Dany_87
Junior entuziast

Hello !!!

Erori mai apar.... 

Și eu am pățit asta... Am fost sunată de către cineva să mă întrebe de ce am ,, sunat eu" (având tot așa apel ratat de la numărul meu...), în condițiile în care eu nu sunasem - deci nu apărea în desfășurătorul apelurilor mele telefonice...

..... sau..... mai zilele trecute.... cu telefonul complet functional în fața mea, nefiind pe silențios (deoarece așteptam acel apel) .... m-am trezit cu apel ratat chiar de la cei de la Orange - fără să sune sau să se aprindă ecranul....

Altădată am testat eu.... Nu mai țin minte ce doream să aflu.....cred că doream să aud cât de tare se aude soneria la telefon.... așa că am sunat de pe un telefon pe celălalt - unul în mâna stângă, celălalt în dreapta..... la primul se auzea în difuzor cum sună (l-am lăsat până s-a închis singur apelul), la celălalt nimic - nici sonerie, nici ecran luminat, nici apel ratat.....

  • Deci..... se mai întâmplă......