anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Google Pixel 5G

VlaDi88
Junior entuziast

Așteptarea a luat sfârșit, avem oficial 5G în România pe telefoanele Google Pixel.

https://pixel.withgoogle.com/5G/?country=RO

https://pixel.withgoogle.com/5G/?country=RO&carrier=orange%20ro

25 Răspunsuri 25

BoRo
Junior

Oare merge 5g pe Pixel si cu Yoxo? a incercat cineva?

VlaDi88
Junior entuziast

ar trebui, nu am din pacate..

arsradu
#StarMember

Finally! 🙂 Era si cazul.

Pe beta era deja de ceva timp. Acum e si pe versiunea live de Android 13? Si...doar 5G? Sau este si VoLTE? Ai idee?

Client Orange

Este VoLTE fara nici o setare in plus. Doar update la ultima versiune de OS pe Pixel care a venit azi dimineata. 5G ar trebui sa fie, dar nu am abonament cu 5G sa confirm. SMS-ul primit de la orange mentiona si faptul ca ar trebui sa fie Apel Wi-Fi activat.

Vaidianu
Junior

VoLTE a venit după update-ul de azi... 5G încă nu am văzut...

Ai un abonament 5G? Ai serviciul activat pe cont? Esti intr-o zona cu semnal 5G?

Daca da, e posibil sa fie o problema. Dar din moment ce altora pare sa le functioneze ok serviciul, tind sa cred ca problema e una specifica. 

Client Orange

webbos
Junior entuziast

Îmi permit să întreb și aici cum ați reușit. 

Eu momentan nu am reușit cu metodele de care am aflat inclusiv din Comunitatea Orange 🙂

Mulțumesc anticipat 

Îți trebuie doar ultima actualizare la telefon.

Semnal și abonament 🙂 

Dupa cum ziceam si pe topicul celalalt, teoretic ar trebui sa mearga. Adica nu e nicio setare in plus sau ceva.

Doar semnal sa ai, si abonament sau prepay Orange Romania. Teoretic si Yoxo, dar nu stiu foarte multa lume cu Yoxo si Pixel. Deci nu pot sa confirm.

Client Orange

webbos
Junior entuziast

Momentan am Yoxo. Cu 5G activ cica, conform aplicatiei. Nu merge pe telefon.

Maxim am vazut "LTE" / 4G (via Pixel IMS) 

Am cumparat un abonament din magazinul online la Orange dar n-am reusit inca sa-l "transfer". Pare ceva desprins din filmele SF 🙂
Dar mai am rabdare o saptamana pana sa apelez la ANPC, alta solutie nu vad. N-as vrea sa trec la Digi din motive de genul asta. 

Varianta unui prepay nu te incanta, asa-i? 🙂

Ideea e ca nu stiu pe nimeni (sau cel puțin nu-mi vine in minte acum) care sa aiba Yoxo si Pixel in acelasi timp. Nu vad de ce nu ar fi "compatibil", daar...nu știu pe nimeni care să fi confirmat că merge. Abonament si prepay au fost deja confirmate.

Eventual.... Incerci o migrare la prepay saaau iei o cartela noua prepay. Doar pentru test. 

Nu am alta idee in momentul asta... 😞

Client Orange

Am abonament(cu 5G) si pot sa confirm ca nu merge cu Pixel 6 Pro. In teorie ar trebui sa mearga VoLTE, VoWIFI si 5G out of the box. Singurul care chiar merge de la update-ul din iunie e VoLTE.

Ma gandesc sa ma duc zilele astea pe la un Orange Store sa-i intreb de ce nu merge, desi nu ma astept sa am prea mult succes.

VoLTE, da. Este OOB. VoWIFI, nu. Cel putin nu inca. Posibil sa fie un bug sau ceva. Din fericire se poate activa cu Pixel IMS app.

5G, ar trebui sa mearga si el OOB (daca esti client ORO; nu stiu daca merge si la OROC). Dar am avut si eu cateva probleme cu el. Le-am rezolvat dupa cum am descris aici.

Client Orange

Suna bine. O sa incerc si eu.